A cím alapján azt gondolnánk, hogy ennél mi sem egyszerűbb, hiszen a Hossz-szelvény geometriaszerkesztő eszköztárában (Profile Layout Tools /Geometry Editor/) jelen van egy Hossz-szelvény másolása (Copy Profile) gomb . Ez mindaddig igaz, amíg általunk megtervezett hossz-szelvényről, vagy egy dinamikus hivatkozással nem rendelkező (statikus) felület hossz-szelvényre alkalmazzuk.
Azonban általában a Nyomvonalról vett Felület hossz-szelvényünk esetében ez a gomb inaktív, mivel az alapértelmezetten dinamikus módban van. Ilyen esetben első körben a Felület hossz-szelvény tulajdonságainál (Profile Properties) át kell állítanunk a Hossz-szelvény adat oszlopban (Profile Data fül, Update Data oszlop) statikus módba. Ezek után már könnyen tudjuk rá alkalmazni a Hossz-szelvény másolása parancsot (Copy Profile). A kívánt számú másolási művelet után érdemes visszaállítani újra dinamikus módba a Felület hossz-szelvényünket. Fontos megjegyezni, hogy a másolt objektumaink a jövőben nem fogják követni az esetleges változásokat a felületen!
És hogy miért is szenteltem egy bejegyzést ennek a témának? Tulajdonképpen azért, mert ezzel a megoldással nagyban meg tudjuk könnyíteni pl. közművezetékek magassági tervezését. A Felület hossz-szelvényünket két példányban lemásoljuk, majd az egyiket a minimális, a másikat pedig a maximális fektetési mélységre süllyesztjük (MSP sorozatok emelése és süllyesztése [Raise/Lower PVIs] parancs segítségével), így kialakítva magunknak egy "sávot", melyhez tartani tudjuk magunkat. De ugyanezt a módszert esetlegesen talajrétegek megjelenítésére és még számos egyéb esetre is alkalmazhatjuk.